KRYM

Półwysep Krymski - starożytna Tauryda był teatrem wielu wydarzeń historycznych. Już w połowie VI w. p.n.e. greccy koloniści założyli tu miasto Chersonez Taurydzki. Jego ruiny możemy oglądać na przedmieściach obecnego Sewastopola. Mało kto pamięta, że w tym samym miejscu przyjął chrzest książę ruski Włodzimierz I Wielki, jest to więc symboliczne miejsce chrztu całej Rusi. Nowożytny Sewastopol swoje powstanie zawdzięcza słynnemu księciu taurydzkiemu Grigorijowi Potiomkinowi, który w 1783 r. rozpoczął tworzenie tu bazy marynarki wojennej i portu handlowego. Miasto oblężone przez 11 miesięcy przez wojska koalicji brytyjsko-francusko-tureckiej w czasie wojny krymskiej (1853-56), kolejne 8-miesięczne oblężenie przeżyło w czasie II wojny światowej. I chociaż uległo wojskom niemiecko-rumuńskim, po wyzwoleniu przez Armię Czerwoną otrzymało tytuł miasta - bohatera. W nieodległej Bałakławie w czasach ZSRR wykuto w skałach malowniczej zatoki sztolnie, w których mieściła się baza okrętów podwodnych, a miasto było miastem zamkniętym. Obecnie można zwiedzać sztolnie, a także upajać się tymi samymi widokami, które podziwiali tutaj kolejni jego mieszkańcy Grecy, Genueńczycy, Rzymianie oraz ci, którzy niszczyli stworzone przez nich cywilizacje - Scytowie, Hunowie, Mongołowie.

Zobacz zdjęcia

KRYM - AŁUSZTA - Hotel Magnolia ***

Hotel położony we wschodniej części miasta Ałuszta, w otoczeniu drzew, m.in. cedrów, akacji, cyprysów, magnolii, powietrze w tym miejscu wiosną i latem ma właściwości lecznicze. W hotelu jest 198 pokoi (11-13 m2). Widok z okien na basen i na drzewa, nie ma balkonów. Jest jedna winda. Hotel posiada bazę leczniczą i oferuje za dodatkową opłatę możliwość skorzystania z leczenia. Pokoje są 2-osobowe z możliwością 1 dostawki
Wyposażenie pokoju: telewizor, lodówka, klimatyzacja, szafa. Wyżywienie: śniadanie i kolacja - szwedzki stół.
Możliwość podłączenia Internetu w pokoju.
Infrastruktura hotelu: basen, leżaki bezpłatne, centrum medyczne, bar, restauracja, pokój zabaw dla dzieci, boisko sportowe, sala konferencyjna na 260 osób.
Plaża hotelowa, ok. 1200 m od hotelu, leżaki bezpłatne, dojazd busem hotelowym według rozkładu jazdy.


Zobacz zdjęcia

KRYM - AŁUSZTA - Hotel Ałuszta **+

Hotel znajduje się w samym centrum miasta. W 2004 roku został całkowicie wyremontowany. Posiada 110 standardowych pokoi (19 m2) i 5 klasy lux (35 m2) z balkonami. Widok z okien na miasto, góry i morze. W hotelu są dwie windy. Pokoje 2-osobowe z łazienkami z możliwością 1 dostawki. Wyposażenie pokoi: telewizor, lodówka, klimatyzacja, szklanki. Wyżywienie: śśniadanie i obiadokolacja – serwowane, w sezonie śniadania w formie bufetu. Internet: Wi-fi przy recepcji. Hotel nie posiada basenu. Infrastruktura: bilard (bezpłatnie), sauna (ok. 15 $/godz. maks. 4 os.), siłownia (ok. 3-4 $/godz.), sala konferencyjna na 60 osób, bar, kantor, restauracja, fryzjer, parking. Plaża: miejska, żwirowa ok. 800 m od hotelu, na piechotę ok. 15 minut. Leżaki i parasole płatne. Dojazd do plaży minibusem (za dodatkową opłatą).

Zobacz zdjęcia

KRYM - Mykołaiwka - pensjonat Skif

Pensjonat znajduje się w cichej i spokojnej miejscowości Mykołaiwka, około 60 km od Sewastopola, na zachodnim wybrzeżu Krymu. Jest to małe miasteczko turystyczne, bardzo spokojne. Założone zostało po 2 wojnie światowej jako teren rehabilitacyjny dla armii i robotników, w latach 50-tych powstał tu park który zakładali pracownicy ogrodu botanicznego w Nikicie. Pensjonat to ośrodek dla osób, które chcą spokojnie wypocząć z dala od hałaśliwych miast. Mnóstwo atrakcji na plaży i restauracji zapewnią każdemu to co potrzebujemy do wypoczynku. Pensjonat znajduje się 100 m od plaży, plaża żwirowo -piaszczysta. Na terenie pensjonatu znajduje się kort tenisowy, parking dla aut osobowych, plac zabaw dla dzieci, stołówka i bar. Na plaży można wynająć sprzęt sportowo-rekreacyjny: jacht, kuter. Pokoje 2 osobowe z łazienkami, telewizorem, klimatyzacją, lodówką.

Zobacz zdjęcia

KRYM - Sewastopol - Hotel Antej ***

Hotel Antej znajduje się w 500 m od północno-zachodniej bramy starożytnego greckiego miasta Chersonez, które funkcjonowało i rozwijało się ponad 2 tyś. lat, w atrakcyjnej dzielnicy miasta Sewastopol w odległości 100 m od własnej plaży, oraz 350m od plaży miejskiej. Na terenie hotelu znajduje się park w którym rosną drzewa oraz krzewy należące do roślin chronionych, te rośliny mają działanie lecznicze szczególnie latem gdy wypuszczają w powietrze olejki eteryczne. W okolicach hotelu są sklepy (200 m), kino (1 km), supermarket (1km), targ miejski (1km) oraz bary (400m-1km) oraz centrum rozrywki i hipermarket (3 km). Niedaleko znajdują się przystanki autobusowe z których można dojechać w każdą dzielnicę Sewastopola, busiki kursują co 5-7 minut, koszt przejazdu 3,5 UAH nie zależnie ile przystanków się jedzie jednym busem. W przeciągu 25 minut można dojechać do starówki oraz do Aquaparku. Pokoje 1-2 osobowe z możliwością dostawki, w pokojach telewizor, klimatyzacja, lóżka, szafa, lodówka, balkon, łazienka. Na terenie ośrodka znajduje się kort tenisowy, boisko dla gry w siatkówkę, sala konferencyjna, gabinety lekarskie. Plaża betonowa ze schodkami do wody, dno morskie stanowi piasek oraz żwir naturalny, plaża nad morzem otwartym, mikroklimat dna morskiego dobrze wpływa na skórę. Przy plaży znajduje się minibar gdzie można kupić wodę, soki, piwo butelkowe i lane, oraz zakąski do piwa. Leżaki płatne 10 UAH za dzień, przy plaży znajduje się również zadaszenie dla osób które nie mogą długo przybywać pod słońcem.

Zobacz zdjęciaBiuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio